Grzegorz Ziętkiewicz Grzegorz Ziętkiewicz
353
BLOG

Sprawiedliwość?

Grzegorz Ziętkiewicz Grzegorz Ziętkiewicz Historia Obserwuj temat Obserwuj notkę 1

"Sąd Okręgowy w Warszawie wymierzył... ".

  Raczej farsa.

  Dwa lata w zawieszeniu na pięć lat dostają teraz w wolnej i demokratycznej Polsce "frajerzy", którzy zalegali z ZUS-em. Ich amnestia nie obejmuje, a nasze państwo dba przecież o przestrzeganie prawa.

  Szczęśliwy, uniewinniony były pierwszy sekretarz wasalskiej wobec Sowietów z nikim i nigdy nie zjednoczonej partii, doczekał się w III RP tak zwanej historycznej sprawiedliwości. Jest niewinny. A oburzony jest oczywiście generał. On, ratownik Ojczyzny został przez sędziów niezrozumiany. I chory jest, nadal.

  Sprawiedliwość, tak zwana dziejowa, prezentuje się u nas dobrze i zawsze, i chyba tylko, na kartach podręczników.

  Do twarzy jej również w naszych pełnych powagi muzeach i na stronach rocznicowych folderów. Ozdobiona jest wtedy ilustracjami historycznych sztandarów, mundurów i narodowego ptaka, co to go w najnowszej historii tak zwani zdrajcy z koszulek piłkarzy wymazać próbowali. Ale wraca i żyje przecież.

  Za kolejne ćwierć wieku wierna w przeszłości Sowietom peerelowska generalicja zajmie swe właściwe w historii miejsce. Pracowała na nie przecież całe swoje życie, służąc, jak je wówczas dumnie nazywano, robotniczo-chłopskim, internacjonalnym sojuszom. I bój to ich był też ostatni.

  III RP pokazała po raz kolejny, jak ułomna bywa, jako państwo. I jak wiele u nas ciągle pieniactwa. I zwykłej, medialnie bardzo nośnej głupoty. O brakującym poczuciu sprawiedliwości przy okazji i przez przyzwoitość, już nie wspominając.

Grzegorz Ziętkiewicz Utwórz swoją wizytówkę Dziennikarz prasowy, radiowy i telewizyjny. W okresie 1980 - 81 redaktor prasy NSZZ "Solidarność" ZR Wielkopolska w Poznaniu, internowany 13. 12. 1981. Na emigracji w RFN 1983 - 97. Były berliński korespondent Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa oraz korespondent paryskiej "Kultury". Autor periodyków (nakładem władz Miasta Berlina) o historii i współczesności Polaków w Niemczech i w Berlinie. W latach 90. współpraca dziennikarska z tygodnikiem "Wprost", "Rzeczpospolitą" "Tygodnikiem Powszechnym" i "Gazetą Wyborczą" oraz I PR. Obecnie autor cyklicznego programu o tematyce polsko-niemieckiej na antenie Radia Merkury Poznań. <a

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura